O galerii de Arte San Luis

Galeria de arte San Luis byla otevřena v roce 2020 jako jedna z prvních soukromých galerií ve Španělské Esteponě (Malaga). Galeria de arte je zaměřena na prezentaci a výstavy současného českého umění (obrazy, sklo, keramika a sochy), pořádání mezinárodních výstav a výměnných uměleckých projektů. Soustřeďuje se především na střední a mladší generaci umělců. Svým uměleckým programem konfrontuje různé názorové polohy současného umění jako dialog jeho vývoje. Galeria de arte San Luis zajišťuje také prodej uměleckých děl na mezinárodní úrovni. Dále provádí poradenskou a zprostředkovatelskou pomoc při výběru uměleckých děl pro soukromé sbírky, firemní reprezentativní prostory apod. Dle individuálních požadavků realizuje výtvarná díla na zakázku ve spolupráci s architektem. Zajišťuje také odbornou pomoc při organizaci výstav.

Zakladatelé Galeria de arte San Luis jsou současní umělci, kteří se rozhodli podpořit české umění nejen v České republice, ale i v dalších státech Evropslé Unie. Proto se rozhodli otevřít umělěckou Galerii de arte San Luis ve Španělsku, která je umístěna na ůžasném místě historického města Estepona, přímo v centru.

Město Estepona je zajímavé svým krásným historickým centrem, které se rozkládá kolem náměstí Plaza Las Flores. Mezi nejvýznamnější památky města patří ruiny Hradu svatého Ludvíka, který byl postaven v 16. století na příkaz králů katolické církve. Zajímavá je rovněž původně arabská Hodinová věž Torre del Reloj, která v minulosti sloužila jako minaret. Po roce 1456, kdy zvítězili Křesťané, byla přestavěná na kostel a sloužila jako zvonice. Při přestavbě v 18. století byla doplněna ještě o jednu kopuli v neoklasicistním stylu. Milovníci historie by neměli vynechat návštěvu místního archeologického muzea, kde jsou ukryty výrobky již z období paleolitu.

Město je známé také jako dějiště nejrůznějších oslav a fiest, z nichž nejvíce se jich koná v únoru při karnevalových průvodech. Dne 7. května se v místním parku Los Pedregales koná pouť na počest Svatého Isidora Labradorského, který je patronem Estepony.

Pokud byste chtěli poznat další zajímavá místa kraje, navštivte například 50 km vzdálený Gibraltar nebo Málagu.

Galería de Arte San Luis

Navštivte naší galerii a odneste si s sebou úžasný umělecký zážitek.

Galerie

Galeria de Arte San Luis
Estepona (Malaga)
Galeria de Arte San Luis
Galería de Arte San Luis